بلاگ

روان کننده های بتن

مواد تولید روان کننده بتن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

روان کننده های بتن از مواد مختلفی تشکیل می شوند که در طی زمان تکامل یافته تر شدند. تا کنون سه نسل مختلف از روان سازها در صنعت تکنولوژی بتن ظهور نموده اند که هر کدام مزایا و معایب منحصر به فردی دارند.  مضرات روان کننده بتن

مضرات روان کننده بتن + ویدیو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

مضرات روان کننده بتن در اثر عمل نکردن به دستور العمل های اتفاق می افتد که گاهی نتایج زیان باری و سبب خسارت مالی می شود. کیفیت بتن همواره رابطه مستقیم با مقاومت بتن دارد و از مواردی است که باید در کنترل ناظر بتن ریزی و نظارت عالیه باشد.
افزودنی بتن برای scc

برای ساخت بتن های SCC از چه مواد افزودنی استفاده کنیم؟ !

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

بتن های خود متراکم (self-consolidating concrete) در اواخر دهه ی هشتاد میلادی در خاور دور پا به عرصه ی ظهور نهادند. ژاپنی ها اولین مبدعان بتن های خود متراکم بودند که ویژگی های منحصر به فرد آن را به جهانیان معرفی نمودند. کارایی و پلاستیسیته ی فوق العاده بالا، خاصیت عبور آسان در مقاطع پر فولاد، عدم نیاز به ویبره و متراکم سازی، افزایش مقاومت، کاهش نفوذ پذیری، بهبود عملکرد در برابر هجوم یون های مضر و درنتیجه افزایش فوق العاده ی دوام، ویژگی هایی است که مهندسین را برای خلق سازه هایی پیچیده تر مشتاق تر نمود و جنبه ی جدیدی از بتن را نمایان کرد. با به کارگیری بتن های خود متراکم، معماران و طراحان نیز به خود شهامتی دادند تا شجاعانه تر و با اطمینان خاطر بیشتر، مقاطع هندسی را ظریف و چشم نوازتر طراحی کنند. سطح تمام شده ی بتن های خود متراکم آنقدر جذاب بود که امروزه سلایق معماران به استفاده از بتن های نمایان (اکسپوز) رنگ و بویی بدیع به خود گرفت و با گرایش به طراحی های مینیمال، حسی متفاوت را برای ساکنین سازه رقم زده اند.
ضد یخ بتن

انواع ضد یخ بتن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

ضدیخ بتن عمدتا به دو صورت مایع و پودری تولید و استفاده می گردد كه جهت اجتناب از يخ زدگی بتن در آب و هواي سرد و به منظور جلوگیری از توقف بتن‌ ريزي در اين شرايط آب هوايي در مخلوط‌ هاي بتني مورد استفاده قرار مي‌گيرند. از ضد یخ بتن برای رساندن مقاومت بتن به مقاومت هاي مورد نظر طراحي در شرايط آب و هوايي سرد استفاده مي‌شود. تاثیر ضد یخ بتن

تاثیر ضد یخ بتن در سازه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

بتن مهمترین وپرکاربردترین مصالح ساختمان سازی در صنعت جهانی ساختمان سازی است با توجه به اهمیت و کاربرد بتن در ساختمان سازی تحقیقات بین رشته ای دربتن برای افزیاش کیفیت و طول عمر بتن و تولید ضدیخ بعنوان یک عامل تعدیل کننده ی اثرات مخرب شرایط جوی بر بتن می باشد ضدیخ ها با کاهش دمای انجماد آب متناسب با میزان آن در بتن و نقش تسریع کنندگی در بتن در دمای زیر صفر درجه دارد ضد یخ ها باعث پیشگیری ازیخ زدن بتن ها میشود و همچنین با کند کردن واکنش ها تا زمانی که دمای مناسب فراهم شود و فرایند واکنش ها با سرعت عادی پیگیری شود عدم سازگاری مصالح انتخاب شده برای بتن با شرایط محیطی نقاط مختلف کشور مثلا استفاده نامناسب از نوع ضدیخ متناسب با شرایط جوی و اقلیمی و تناسب مواد بکار رفته در بتن عوامل اجرایی ضعیف و کم تجربه : در سطوح مختلف تولید و کاربرد بتن در کارگاه ها نیاز به اموزش و باز اموزی دارند مشخصات فنی ناقص کنترل کیفیت ضعیف با توجه به خلا موجود در دانش ضد یخ های بتن معایب و محاسنات و کاربردهای متفاوت انواع ضدیخ های بتن مقاله حاضر سعی در نقد اثرات ضد یخ بر بتن با روش های تحقیق توصیفی و تحلیل محتوا است.


No Internet Connection