بلاگ

مضرات روان کننده بتن

مضرات روان کننده بتن + ویدیو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مضرات روان کننده بتن در اثر عمل نکردن به دستور العمل های اتفاق می افتد که گاهی نتایج زیان باری و سبب خسارت مالی می شود. کیفیت بتن همواره رابطه مستقیم با مقاومت بتن دارد و از مواردی است که باید در کنترل ناظر بتن ریزی و نظارت عالیه باشد.

همواره کارایی بتن و پمپ پذیری بتن یک مسئله مهم در بین پیمانکاران بوده و هست، که به همین علت بیشتر از آب مصرفی بتن، آب اضافه می کنند تا به روانی مورد نظر برسند که این امر موجب افت شدید مقاومت بتن می گردد و کیفیت بتن را کاهش می دهد، ولی روش صحیح آن استفاده از روان کننده های بتن می باشد.

 2 1آب انداختن بتن

هر آنچه باید بدانید : روش آب بندی بتن

 

دلایل ایجاد مضرات روان کننده


از مهمترین علل بروز مشکلات در بتن استفاده بیش از اندازه روان کننده بتن می باشد . شرکت های تولید کننده مواد افزودنی بتن همواره سعی دارند تا معایب و مضرات روان کننده بتن را پنهان نگه دارند . در مواردی که بیشتر از دوز مصرفی استفاده شود آب انداختگی بتن و جدا شدن سنگدانه از خمیر سیمان نیز می گردد و در نهایت پس از پذیرش نهایی بتن دچار مشکلات ظاهری نظیر ترک خوردگی و یا کرمو شدگی می‌گردد . میزان دوز مصرفی مورد نیاز برای ایجاد روانی بتن همواره نسبت به اسلامپ اولیه بتن متغیر است و در صورت نادیده گرفتن آن و مصرف روان کننده می تواند سبب بروز مشکلاتی در بتن شود.

 post pour concrete drying speeding up tips 1024x483آب افتادن بتن

برای مطالعه بیشتر : ضد یخ بتن

 

روش های درست مصرف روان کننده بتن


 استفاده از این افزودنی بتن نیاز به دقت لازم و دانش فنی دارد که ما در این مقاله سعی می کنیم تا مضرات استفاده نادرست از روان کننده های بتن و راه درست آن و نیز برطرف کردن مشکلات آب انداختگی و جداشدگی بتن رامطرح کنیم.

همواره برای استفاده از این افزودنی بتن باید  یکسری نکات نظیر اسلامپ اولیه بتن را در نظر گرفت .  کاهش کیفیت بتن رابطه مستقیم با کاهش مقاومت نهایی دارد لذا برای افزایش مقاومت بتن باید در استفاده از روان کننده دقت لازم را به عمل بیاوریم.

Construction worker Concrete pouring during commercial concreting floors of building in construction site and Civil Engineerپرداخت بتن

در صورت عمل کردن به دستورالعمل درج شده بر روی گالن یا کاتالوگ می توانیم مضرات را به صفر برسانیم و خصوصیات بتن را نیز بهبود ببخشیم . فوق روان کننده بتن باعث افزایش کارایی بتن می گردد و پمپ پذیری بتن را بالا میبرد همچنین جایگیری بتن در قالب نیز به آسانی صورت پذیرند. به صورت غیر مستقیم به دلیل کاهش میزان مصرف آب در بتن سبب افزایش مقاومت بتن می گردد . 

برای مطالعه بیشتر : بتن ریزی در هوای سرد

 

 

همواره باید کیفیت بتن کنترل شود شرکت داریس آزما با در دست داشتن دانش فنی لازم در زمینه تکنولوژی بتن خدمات رایگان ای را در اختیار مشتریان خود می گذارد که خدمات به شرح ذیل می باشد :

  • مشاوره رایگان تخصصی تکنولوژی بتن 
  • تنظیم بار رایگان 
  • تعیین میزان دوز مصرف 

برای افزایش دانش بتن ریزی نکات بتن ریزی را مطالعه فرمایید.

 


No Internet Connection