بلاگ

سازه ها و ساختمان های پیش ساخته بتنی و مزایای آن

سازه ها و ساختمان های پیش ساخته بتنی و مزایای آن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

از آنجا که دوام یکی از اصلی ترین ویژگی های ساخت بتن است، تعجبی ندارد که از بسیاری از سازه های بتنی پیش ساخته در سازه‌هایی استفاده می‎شود که فرسایش زیادی از ترافیک تا عناصر آب و هوایی را مشاهده می کنند.


 

سازه های بتنی پیش ساخته


از آنجا که دوام یکی از اصلی ترین ویژگی های ساخت بتن است، تعجبی ندارد که از بسیاری از سازه های بتنی پیش ساخته در سازه‌هایی استفاده می‎شود که فرسایش زیادی از ترافیک تا عناصر آب و هوایی را مشاهده می کنند.

پارکینگ‌ها: در طراحی ساختار پارکینگ، دوام ، صرفه جویی و نصب سه نکته اساسی است که به همین دلیل بتن پیش ساخته معمولاً مصالح ساختمانی مورد نظر این سازه  است. چندین محصول مختلف بتنی پیش ساخته را در گاراژهای پارکینگ پیدا خواهید کرد; ستون ها، موانع عبور و مرور، پله ها، صفحات روسازی، روکش های معماری و سایر موارد.

پل ها: پل یادبود Walnut Lane صنعت بتن پیش ساخته را در ایالات متحده آغاز کرد و استفاده از مواد بتنی پیش ساخته برای پل ها امروز نیز ادامه دارد. خواهید دید که مواد بتنی پیش ساخته تیرها، قوس ها، شاه تیرها، دال های عرشه، کلاهک‌ها و موارد دیگر موارد دیگر استفاده می شود. صرف نظر از اندازه پل، بتن پیش ساخته این توانایی را به مهندسان می دهد تا سازه ای را با محیط همگام کرده تا با هر محیط تاریخی سازگار باشند.

کالورت‌ها: وقتی به خاطر می آورید که تونل های زیرزمینی روم باستان به عنوان نشانه های اولیه بتن پیش ساخته وجود دارد، به راحتی می توان فهمید که چگونه بخشی از زیرساخت های زیرزمینی امروزی کاربرد مناسبی برای بتن های پیش ساخته است. کالورت‌ها جعبه‌ای و سه طرفه در اشکال و اندازه های مختلف ساخته می شوند تا به فاضلاب سطحی و فاضلاب کمک کنند، پل‌های کوتاهی ایجاد و آب باران را حفظ کنند و موارد دیگر.

مهار کردن ورودی ها و حوضه های آبگیر: درست مانند کالورت‌ها بخشی از زیرساخت های زیرزمینی هستند، ورودی های حاشیه ای و حوضه های آبگیر نیز برای مدیریت فاضلاب استفاده می شوند. ایالت های مختلف و شهرداری های محلی استانداردهای متفاوتی برای این قطعات دارند، اما تولید بتن پیش ساخته می تواند همه آنها را در نظر بگیرد و محصولی را ایجاد کند که به تخلیه رواناب طوفان به زیرساخت های زیرزمینی در محل کمک کند.

دیوارهای صوتی: در مناطق شهری، دیوارهای صوتی به عنوان یک مانع صوتی بین بزرگراه ها و جوامع برپا می شوند. استفاده از بتن پیش ساخته برای این سازه ها می تواند آلودگی صوتی را تا 50 درصد کاهش دهد.

دیوارهای حائل: بسیاری از سیستم های نگهدارنده بتن شامل محصولات دیوار حائل سگمنتال (SRW )، بلوک های بزرگ مدولار پیش ساخته ( PMB) ، صفحات صورت زمینی تثبیت شده مکانیکی(MSE) ، دیوار قفسه ای، دیوارهای کنسول و … از عناصر پیش ساخته هستند.

 

 

هر آنچه باید بدانید : محصولات فوق روان کننده بتن

 

ساختمان‌های بتنی پیش ساخته


ویژگی مقاومت در برابر آتش و کاهش دهنده صدا محصولات بتنی پیش ساخته آن‌ها را برای کاربردهای گوناگون ساختمانی ایده آل می کند. کاهش رطوبت و ایجاد محیطی کارآمد انرژی، دو عامل قانع کننده دیگر هنگام در نظر گرفتن یک ساختمان بتنی پیش ساخته است. تنوع متنوعی از ساختمانها که در زیر آورده شده است، قابلیت انعطاف پذیری بتن پیش ساخته را نشان می‌دهد.

ساختمانهای اداری: ویژگیهای منحصر به فرد محصولات بتنی پیش ساخته امکان طراحی منحصر به فرد ساختمان را فراهم می کند که جذاب و کاربردی باشد. از ستون های بتنی پیش ساخته که با صفحات معماری جفت شده اند، برای ایجاد فضاهای بزرگ و باز استفاده می‌شوند.

مسکن چند واحدی: محصولات بتنی پیش ساخته از مقاومت بالاتری در برابر آتش سوزی برخوردار هستند و همچنین به عنوان یک مانع صوتی عمل می کنند. این ویژگی ها این بتن را به گزینه ای مناسب برای هتل‌ها، خوابگاه‌ها، ساختمانهای آپارتمانی و مجتمع‌ها، جوامع زندگی سالمندان و سازه های مشابه تبدیل می کند.

بیمارستان ها و مراکز پزشکی: همچنین پایه ای محکم برای بیمارستان ها و مراکز درمانی فراهم می کند.

مدارس: بتن پیش ساخته ساخت و ساز مدارس را تسریع می کند.

 

هر آنچه باید بدانید : انواع چسب کاشی و کاربرد ها و مزایای آن

 

مزایای بتن پیش ساخته


برای پروژه های مسکونی و تجاری، بتن پیش ساخته به این معنی است که مهندسان از برنامه ریزی و طراحی بیشتری برخوردار هستند. محصولات بتنی پیش ساخته کاملاً سفارشی و آماده برای نصب سریع به محل می رسند. وقتی محصولات بتنی پیش ساخته را انتخاب می کنید، می توانید برنامه پروژه خود را تسریع کرده و از صرفه جویی در هزینه های ناشی از استفاده از محصولات بتنی خارج از سایت پیش بینی شده لذت ببرید. با این حال، مزایای آن فراتر از راحتی و سرعت کار است که شامل قابلیت انعطاف پذیری، کنترل، کارایی و پایداری است.

 

 

برای مطالعه بیشتر : انواع چسب بتن

 

1. تنوع

توانایی شکل دهی این بتن شامل رنگ، بافت و اندازه مورد نظر شما دلیل عمده ای برای تأثیر آن در دامنه گسترده ای از صنایع و کاربردها است. در حالی که تصور برخی این است که بتن پیش ساخته فاقد قابلیت انعطاف پذیری است که عکس این قضیه صادق است.

2. محیط کنترل شده

بتن پیش ساخته در یک محیط کاملاً کنترل شده ایجاد می شود، که هرگونه تداخل در متغیرهای خارجی مانند هوا، تداخل در کیفیت یا جدول زمانی تولید را از بین می برد. شما کنترل کاملی بر آب و هوا دارید تا اطمینان حاصل کنید که تمام محصولات بتنی پیش ساخته در شرایط ایده آل به طور مداوم عمل‌آوری می شوند. از آنجا که به این شرایط ایده آل دسترسی دارید ، می توانید اطمینان حاصل کنید که تولید این مواد بتنی پیش ساخته به موقع انجام خواهد شد.

3. کارآیی

کارآیی در نتیجه محیط تولید کنترل شده حاصل می شود. هنگامی که می توانید بتن پیش ساخته را در کل سال در یک کارخانه تولید کنید، روند ساخت کلی را تسریع می کند نیازی نیست که نگران برنامه ریزی برای بتن‌ریزی برای یک فرصت کوچک در محل باشید  که امکان دارد تغییرات ناگهانی آب و  هوا کل پروژه شما را به تعویق بیندازد. همچنین به دلیل تکنیک های خط مونتاژ، که به نیروی کار کمتری نیاز دارند و فشار هماهنگی کار متخصص و تدارکات متخصص در محل را کاهش می دهد، در وقت و هزینه شما صرفه جویی می شود.

4. پایداری

ساخت بتن پیش ساخته فرایندی پایدار است. در حقیقت، بسیاری از توسعه دهندگان ساختمان های پایدار از بتن پیش ساخته برای صدور گواهینامه LEED استفاده می کنند.

 

محصولات داریس آزما : چسب کاشی

  


نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
Rate this post:
پیوست (0 / 1)
انتشار موقعیت